Księża

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-bottom-left” width=”100%” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”0″ border_color=”#dddddd” inside_shadow=”false” ]photo11-Mobile-150x150O. MAREK JANOWSKI SJUrodziłem się w 1971 roku. Pochodzę z Beska (obecne podkarpackie). Po ukończeniu Technikum Leśnego w Zagnańsku rozpocząłem studia na wydziale Filozofii KUL. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpiłem w 1997 roku. W latach 2000-2002 odbyłem praktykę duszpasterską w Limerick (Irlandia). Podstawowy kurs teologii zrobiłem w Dublinie a następnie przez 2 lata studiowałem Teologię Duchowości w Cambridge, USA. Obok zainteresowań filozoficznych interesuję się duchowością ignacjańską oraz antropologią Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego z Loyoli. W latach 2007-2012 pracowałem, jako duszpasterz akademicki w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu. Przed objęciem posługi proboszcza parafii św. Władysława pół roku spędziłem w Ghanie odbywając ostatni etap mojej formacji zakonnej, tzw. „trzecią probację”. [/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-bottom-left” width=”100%” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”0″ border_color=”#dddddd” inside_shadow=”false” ]Fr.-Damian-Mazurkiewicz-SJ-150x150 O. DAMIAN MAZURKIEWICZ SJUrodziłem się (rocznik ’82) i wychowałem na Opolszczyźnie. Po ukończeniu II LO w Opolu w 2000 r. wstąpiłem do Towarzystwa Jezusowego (jezuici). Dwa lata spędziłem w nowicjacie w Starej Wsi k. Brzozowa, następnie 3 lata studiowałem filozofię w Krakowie na Ignatianum (www.ignatianum.edu.pl). W latach 2005-2007 pracowałem jako katecheta w gimnazjum dla latynosów w Nowym Jorku (http://www.nynativity.org/nmc/index.htm).
Po powrocie do Polski 2,5 roku studiowałem teologię w Warszawie (http://www.bobolanum.edu.pl/) oraz pół roku w Bratysławie na Słowacji.
W czasie studiów filozoficznych i teologicznych byłem zaangażowany w duszpasterstwo akademickie (WAJ w Krakowie i DĄB w Warszawie) prowadząc tam grupy modlitewną, liturgiczną oraz biblijną. Po święceniach diakonatu w 2010 r. dołączyłem do jezuickiego duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego w Krakowie (myjezuici.pl). W ramach tego duszpasterstwa prowadziłem rekolekcje ignacjańskie w milczeniu dla studentów i młodzieży szkół średnich (www.szkolakontaktu.pl), wspólnotę młodzieżową “Magis” (www.magiskrakow.deon.pl) oraz przez rok byłem krajowym koordynatorem szesnastu wspólnot ruchu młodzieżowego “Magis” w Polsce. W bieżącym roku jestem dyrektorem Ignacjańskich Dni Młodzieży- spotkania ok. 500 młodych osób z jezuickich duszpasterstw z całej Polski (www.idm.jezuici.pl).
Święcenia prezbiteratu przyjąłem w 2011 r. w Krakowie.[/dropshadowbox]

Biuro Parafialne
5345 W. Roscoe St. Chicago , IL 60641
Tel. 773 725 2300
Fax. 773 725 6042
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek 9am-5pm

Parish envelopes Koperty parafialne

If you did not received church offering envelopes, please call your post office to inform them about it. Also, please use regular  envelope  and just write your name and address. Thank you.

Jeżeli jestescie zapisani do parafii i nie otrzymaliście państwo kopertek na donacje , proszę zgłosic to na pocztę . Donacje mozna włożyc do zwykłej koperty na której nalezy napisać imię i nazwisko oraz adres. Dziękujemy.

Interesting links

archdioceseChicagoPodcasts-300x58jezuicipl2deonpl1-300x58radioDEON-logo-538x84jesuits-300x58